Jung Min from SS501: *vytahuje z mrtvé chobotnice klíče* Promiň, chobotnice...Fůůj, bléé...Aaah, to strašně smrdí!
AAA
REKLAMY PIŠTE SEM!! Kdo nenapíše REKLAMU SEM, okamžitě MAŽU! Už mě to ŠTVE!
Wanna be my aff...?? CLICK HERE!! /!!!ŽÁDNÁ NOVÁ SBÍ NEBERUU!!!
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lddxnbC2KZ1qzyw38o1_500.gif

Princ z Persie - Písky času : Zajímavosti z natáčení

29. dubna 2010 v 14:39 | Petushenka with Danny |  *RECENZE/INFO/ŽIVOTOPISY*

Princ z Persie - Písky času : Zajímavosti z natáčení

http://www.gacinema.cz/images_filmy/474.jpg

LOKACE - VYSOKÉ CÍLE

První natáčecí lokace filmu Prince z Persie: Písky času se nacházela ve výšce 2500 metrů nad mořem v horské vesnici Oukamiden v pohoří Vysoký Atlas, v níž žijí domorodí Berbeři. Herci a štáb se museli nejprve aklimatizovat, aby zde mohli natáčet náročné akční sekvence.

PÍSKY ČASU

Tvůrci filmu se na místě zvaném Little Fint nedaleko marockého Ouarzazate potýkali s častými nemilosrdnými písečnými bouřemi.

V TEPLE

V Maroku přesahovaly během natáčení teploty 38°C. V Marakéši byly postaveny dva obří klimatizované stany, jeden o rozloze fotbalového hřiště. V poslední den natáčení bylo neuvěřitelných 51°C.ˇŠtáb v průběhu natáčení spotřeboval 1 114 894 lahví vody.

VYSLYŠENO

Klasická upozornění na denních rozpisech během natáčení v Maroku: PROSÍME, NEDOTÝKEJTE SE PŠTROSA, KTERÝ SE DNES NA NATÁČENÍ OBJEVÍ nebo POZOR - V TĚCHTO MÍSTECH SE V OKOLÍ KAMENŮ A POD NIMI MOHOU NALÉZAT HADI A ŠTÍŘI. DBEJTE NA SVÉ BEZPEČÍ.

STAČÍ JEDNA VESNICE

V Maroku čítal štáb a herecký tým dohromady 1350 osob, z toho 800 místních. Plus zhruba pět stovek lidí, kteří na filmu pracovali během postprodukce, celkem tedy 1850 osob. To už je co říct!

http://www.filmolada.cz/upload/galerie/MAIN/cervenec%202009/prince1.jpg

CHLÁPEK PŘES HADY

K vyčištění natáčecích lokací od zmijí a štírů byl najat jeden z Maročanů. Nebylo těžké si ho všimnout - nosil tričko s nápisem "Chlápek přes hady". :-)

DETAILY, DETAILY...

-Pro natáčení filmu bylo vyrobeno dvacet různých verzí dýky, v níž se ukrývají Písky času - od "hrdinské" varianty, vyrobené z oceli, až přes její latexové napodobeniny, určené pro natáčení kaskadérských scén.

HRA S ČÍSLY

Kulisy Alamutu byly vystavěny kolem skutečných, 700 let starých zdí vesnice Tamesloht. Pro jejich stavbu bylo třeba 50 km lešenářských trubek a 400 tun sádry, se kterými pracoval konstrukční tým 350 lidí. Pestrobarevné fresky a nástěnné malby, kterými jsou kulisy zdobeny, vznikly za sedm týdnů. Kulisy pro východní bránu Alamutu si vyžádaly 3000 dřevěných desek, 21 km dřevěných latí a 40 tun sádry. Jejich stavba trvala jen 14 týdnů.

OZBROJENÝ A NEBEZPEČNÝ

Zbrojíř Richard Hooper se svým týmem vyrobil 3500 různých kusů výzbroje.

KOSTÝMY

Jelikož bylo třeba pro potřeby natáčení navrhnout a vyrobit více než 7000 kostýmů, překonala tak kostymérk Penny Rose Piráty z Karibiku. Pláště, které v roli šejka Amara nosí Alfred Molina, byly vyrobeny z indických prostěradel, sešitých k sobě. Jejich třepivého vzhledu bylo docíleno tím, že se po látce přejíždělo struhadly na sýr. Jiné kostýmy byly pro změnu opotřebovány tak, že je kostyméři vhodili do míchačky na beton, do níž bylo přisypáno kamení.
http://www.cervenykoberec.cz/wp-content/gallery/prince_of_persia/jake-gyllenhaal-and-gemma-arterton-prince-of-persia-the-sands-of-time-movie-image.jpg
Zdroj : ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewiishkaa Ewiishkaa | Web | 29. dubna 2010 v 14:42 | Reagovat

AHOJKÝÝ PROSÍMTĚ KLIKNEŠ NA ODKAZ??sTAČÍ JEN KLIKNOUT! JE TO DULEŽITÉ!MOC MOC DĚKUJUUUU!!!♥_♥

http://soutez.kinotip.cz/penize.php?id=43

2 Matusho Matusho | Web | 29. dubna 2010 v 14:47 | Reagovat

TO NEPOZNAM :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
----BIG BANG---


--- G-DRAGON ---http://media.tumblr.com/tumblr_llxzebrjJ21qj5nbc.gif

http://pics.livejournal.com/imheartsick/pic/0000q4r4